Czy jednak uwzględniają w tym procesie wszystkie obszary budynku, w których rozpoczyna się proces poznawczy?
Pierwsze wrażenie klienta ma miejsce w momencie wjazdu na parking, który w Polsce jest nadal niedocenianym elementem architektury obiektów.
Dlaczego parkingi w Polsce nadal odbiegają wyglądem od tych europejskich?
Będąc w nieustannym procesie poszukiwań innowacji technologicznych, w latach 2017-2019, jako pierwsi w Polsce, wdrożyliśmy do użytku inteligentne systemy nawigacji parkingowej. Technologia oparta o analizę obrazu pozwoliła na szybsze parkowanie samochodów, a więc redukcję spalin jak również natychmiastową lokalizację miejsca parkowania w trakcie powrotu na parking. Korzyści wynikające z tych udogodnień doceniają klienci galerii handlowych zarządzanych przez GTC, Unibail-Rodamco-Westfield czy Atrium.
Zdobyte doświadczenia pokazały nam, że nadal jest wiele aspektów, na które warto spojrzeć inaczej i dokonywać kolejnych modernizacji. W przypadku wszystkich projektów zrealizowanych dotychczas w Polsce, elementy systemu nawigacji parkingowej zamontowane zostały w sąsiedztwie wielu innych instalacji znajdujących się w przestrzeni sufitowej.
Przykłady osiągnięć naszych partnerów z innych krajów europejskich pokazują, że współpraca branż rozpoczęta na odpowiednim etapie projektowania może dawać zaskakujące rezultaty. Estetyka instalacji mówi sama za siebie, ale to nie wszystko. Światło emitowane z opraw oświetleniowych pracujących w symbiozie z sensorami nawigacji parkingowej stwarza poczucie bezpieczeństwa przy jednoczesnej redukcji kosztów eksploatacji wynikającej z zastosowania technologii LED. Nie bez znaczenia jest dbałość producenta opraw BB Lightpipe o środowisko naturalne, stąd zastosowanie do ich produkcji wyłącznie materiałów podlegających ponownemu wykorzystaniu (certyfikacja cradle-to-cradle).
Technologia BBL znajduje swoje zastosowanie również w innych przestrzeniach i obiektach, takich jak tunele drogowe, centra logistyczne, perony stacji metra, przestrzenie miejskie.
Koncepcja polikarbonowej tuby dystrybuującej światło z krańcowo umiejscowionych modułów LED cechuję się następującymi parametrami montażowo - eksploatacyjnymi:
- ciągłość optyczna przy zachowaniu jej wysokiej wydajności (ilość lm/W),
- brak efektu oślepienia (niskie wartości UGR),
- szybki oraz estetyczny montaż bez konieczności instalacji koryt kablowych,
- odporność na uszkodzenia mechaniczne (IK10+),
- natężenie światła kontrolowane w oparciu o detekcję ruchu (sterowanie DALI),
- rozgłaszanie komunikatów głosowych z wykorzystaniem wbudowanych głośników,
- duża żywotność źródła światła zapewniająca niskie koszty eksploatacji.
Spotkajmy się przy realizacji pierwszego w Polsce projektu, który bez osiągania kompromisów pogodzi technologię z dobrą architekturą!