Telewizja przemysłowa w budynkach użyteczności publicznej – najpopularniejsza metoda podniesienia bezpieczeństwa w obiekcie

Telewizja przemysłowa w obiektach użyteczności publicznej to najpopularniejsze narzędzie służące do zapewnienia ochrony osobom i mieniu w zakresie działalności przedmiotowych obiektów. Telewizja CCTV w tych budynkach pełni również funkcję uzupełniającą i wspomagającą działalność firm ochroniarskich.

Obiekty użyteczności publicznej to miejsca zbiorowego użytku, w których to w jednym czasie może przebywać znaczna grupa osób. Możliwość wystąpienia nadzwyczajnych zdarzeń i wypadków, a także celowych, zawinionych zamierzeń jest wysoce prawdopodobna. W celu zniwelowania ich występowania, swoistego „odstraszenia” napastników, wandali, przestępców wykorzystuje się telewizję CCTV w budynkach użyteczności publicznej w ich prewencyjnej roli.

Telewizja przemysłowa w obiektach użyteczności publicznej to także wysoka efektywność i niewymierna pomoc w poszukiwaniu i identyfikacji sprawców po zaistniałym zdarzeniu. Telewizja CCTV to także funkcja błyskawicznego reagowania w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia użytkowników obiektu.

Nierzadko CCTV w budynkach użyteczności publicznej współpracuje z innymi systemami automatyki obiektu np.: systemem kontroli dostępu, systemem przeciwpożarowym, systemem sygnalizacji napadu i włamania, systemem komputerowym i innymi czujnikami reagowania.

W jakich obiektach użyteczności publicznej najczęściej znajduje zastosowanie telewizja CCTV?

Telewizja CCTV w obiektach użyteczności publicznej to głównie placówki i urzędy publiczne, banki, kantory, sklepy, galerie i centra handlowe, instytucje oraz prywatne budynki. CCTV wykorzystywana jest także na parkingach, boiskach, placach zabaw oraz w szkołach, przedszkolach, wspólnotach mieszkaniowych czy przedsiębiorstwach komercyjnych.

Jaka technologia znajduje zastosowanie w przypadku telewizji CCTV w budynkach użyteczności publicznej?

Monitoring CCTV w obiektach przemysłowych może opierać się na różnych rodzajach kamer tworzących monitoring. Są to m.in. kamery: analogowe, IP oraz HD-CVI, AHD i HD-TVI. Coraz bardziej popularny staje się monitoring CCTV w obiektach publicznych oparty na technologii IP. Obraz z takiej telewizji przemysłowej można odtwarzać nawet na przeglądarce internetowej, z dowolnego urządzenia mobilnego. Wszędzie tam, gdzie jest dostęp do internetu.

Zalety monitoringu CCTV w technologii IP w budynkach użyteczności publicznej?

CCTV w wersji IP to przede wszystkim świetna jakość obrazu, wysoka rozdzielczość, możliwość przesyłu zarówno obrazu jak i sygnałów audio. IP to łatwość rozbudowy systemu CCTV w razie potrzeby, szerokie możliwości ustawień i konfiguracji oraz aktywnego zarządzania systemem. To również istotna zaleta, jak brak podatności systemu na zakłócenia.

Osprzęt CCTV w obiektach użyteczności publicznej w technologii IP to także wiele dodatkowych funkcjonalności. Nierzadko CCTV w obiektach użyteczności publicznej to narzędzie analizy zdarzeń oraz materiał dowodowy w sprawach. CCTV jest wykorzystywane zarówno wewnątrz budynków publicznych, jak i na zewnątrz obiektów.