Telewizja przemysłowa CCTV w bankach, jako strategiczne wyposażenie

Telewizja przemysłowa CCTV w bankach to nieodzowny element, gwarantujący bezpieczeństwo miejsca, ludzi i mienia. Bank jako organizacja, szczególnie narażony jest różne zagrożenia wynikające z istoty swojej działalności, stąd poziom zabezpieczeń musi być możliwie najwyższy. Telewizja przemysłowa CCTV w bankach pozwala m.in. na rejestrowanie, archiwizowanie i przegląd obrazów z kamer przemysłowych, których lokalizacja, usytuowanie jest ściśle zaprojektowane w ramach usług systemu telewizji przemysłowej. Każda instalacja telewizji CCTV dla potrzeb banku to precyzyjny i bardzo rozbudowany projekt, uwzględniający m.in.: parametry pomieszczeń, posiadaną infrastrukturę teleinformatyczną i teletechniczną, indywidualne oczekiwania klienta itp.

Korzyści płynące z inwestycji w telewizję przemysłową w bankach

Telewizja przemysłowa CCTV w bankach to przede wszystkim inwestycja w bezpieczeństwo, ale i w prestiż instytucji. Zaawansowane systemy ochrony, alarmowania i identyfikacji wzbudzają zaufanie klienteli oraz realnie zabezpieczają interesy banku, personelu i użytkowników bankowych usług. Telewizja CCTV w bankach to całodobowy monitoring, rejestrowanie, możliwość identyfikacji osób i przebiegu zaistniałych zdarzeń. To także integracja z systemami alarmowania, przeciwpożarowymi, kontroli dostępu, sygnalizacji kradzieży i włamania itp.

Rodzaje telewizji przemysłowej w bankach

Telewizja przemysłowa w bankach może być zarówno monitoringiem analogowym lub coraz częściej wykorzystywanym sieciowym, opartym na protokole internetowym. Funkcjonalność telewizji przemysłowej zależy przede wszystkim od jakości jej części składowych, jak i wszystkich akcesoriów montażowych, przyłączeniowych, sterujących i dodatkowych.

Najważniejsze elementy to oczywiście kamery przemysłowe. W bankach najczęściej stosowane są modele sieciowe IP.  W instytucjach bankowych znajdują zastosowanie kamery przemysłowe IP tubowe oraz bardziej dyskretne i wykorzystywane we wnętrzach kamery kopułkowe. W procesie budowy telewizji CCTV w bankach, na szczególną uwagę zasługuje okablowanie strukturalne.  W przypadku monitoringu IP w zamian za tradycyjne przewody koncentryczne, wykorzystuje się często skrętki komputerowe – specjalne kable sieci komputerowej i za ich pomocą zasila się kamery wizyjne. Telewizja przemysłowa typu IP to wysoka rozdzielczość, jakość i szczegółowość obrazu. To także brak opóźnień transmisji danych, obraz rzędu 4K, 8K czy nawet większy, kompresja obrazu, wykrywanie ruchu i dźwięków, tryb nocny nagrywania, wbudowany filtr podczerwieni ICR, wbudowany głośnik i mikrofon, obsługa kart microSD i wiele innych użytecznych funkcjonalności.