We wrześniu 2021 roku, przy uczelni PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku, oddano do użytku Centrum Symulacji Medycznej (CSM) – jeden z najnowocześniejszych obiektów edukacyjnych. Powstałe Centrum Symulacji Medycznej będzie zaspokajać potrzeby kształcenia 400 studentów na kierunku pielęgniarstwo i ratownictwo medyczne. Ponadto uczelnia zwiększyła swoje możliwości w zakresie kwaterowania studentów i kadry dydaktycznej. Centrum Symulacji Medycznej składa się z sal symulacyjnych, symulatora ambulansu wyposażonego w najnowocześniejszy sprzęt medyczny, jak i wirtualnych pacjentów dla celów szkoleniowych.
Zaawansowane systemy bezpieczeństwa w budynkach PWSZ
Pojęcie „najnowocześniejszy” oraz „wirtualny” odnosi się również do zastosowanego w obiekcie zintegrowanego systemu bezpieczeństwa, w ramach którego zastosowano systemy kontroli dostępu i monitoringu wizyjnego pracujące w środowisku wirtualnym, jak również system sygnalizacji włamania i napadu oraz komunikacji interkomowej.
Wdrożone systemy:
- System kontroli dostępu (KD)
- System monitoringu wizyjnego
- System sygnalizacji włamania i napadu(SSWiN)
- System interkomowy
- System wizualizacyjny i integrujący
Zastosowane systemy budynkowe od C&C Partners
System kontroli dostępu
Bezpieczeństwo w sanockiej PWSZ to m.in kontrola osób wpuszczanych do obiektu lub wydzielonych jego części, a także na teren parkingu. Ograniczenie dostępu do terenu uczelni oraz budynku w godzinach poza zajęciami, pozwala na stałe monitorowanie przepływu osób korzystających z części mieszkalnej budynku. Zaletami systemu kontroli dostępu dla edukacji jest możliwość elastycznej rozbudowy systemu o kolejne pomieszczenia.
System monitoringu wizyjnego
Kolejnym systemem budynkowym, który poprawia bezpieczeństwo w CSM jest system monitoringu wizyjnego obiektu. W ramach systemu monitoringu wizyjnego realizowany jest monitoring terenu zewnętrznego, ciągów komunikacyjnych i kluczowych pomieszczeń w budynku. Natomiast wypracowane przez specjalistów C&C Partners zaawansowane rozwiązania umożliwiają obserwację obrazu wysokiej jakości „na żywo” przez pracownika ochrony.
Funkcje monitoringu wykorzystuje się również w ramach ochrony terenu zewnętrznego. Pozwala on na pełny monitoring terenu zewnętrznego uczelni oraz rejestrację wideo wszystkich niepowołanych wtargnięć na teren placówki.
System sygnalizacji włamania i napadu (SSWiN)
Umożliwia on sygnalizację nieautoryzowanego wejścia na obiekt, a także wizualizację ze względu na połączenie systemu sygnalizacji z systemem monitoringu wizyjnego.
Kolejną funkcjonalnością w ramach CSM jest automatyczne zazbrajanie i rozbrajanie stref bezpieczeństwa w oparciu o zaplanowany harmonogram. Natomiast zarządzanie systemem odbywa się z poziomu wizualizacji przedstawionej na monitorze. Dzięki czemu status wszystkich detektorów i wydzielonych stref oraz ich stany są wizualizowane w centrum nadzoru.
System interkomowy i komunikacja głosowa
C&C Partners dostarczyła do budynku interkom, który zapewnia niezawodny przekaz informacji w newralgicznym miejscu, jakim jest wejście na teren uczelni. Zainstalowane rozwiązanie interkomowe jest zintegrowane z systemem telefonii uczelni oraz kamerami. Takie rozwiązanie umożliwia skuteczną komunikację oraz weryfikację osób chcących dostać się na teren uczelni.
Zarządzanie bezpieczeństwem z poziomu jednego pulpitu
Wdrożony system iProtect jest oprogramowaniem służącym do zarządzania procesami bezpieczeństwa w obiekcie PWSZ. Pozwala na kontrolę wszystkich systemów bezpieczeństwa uczelni w ramach jednego centrum nadzoru.
Zapraszamy również do pobrania Case Study w formacie PDF z realizacji C&C Partners w PWSZ w Sanoku - kliknij tutaj!