PSIM + to platforma informacyjno-informatyczna integrująca mnogość systemów bezpieczeństwa obiektu
PSIM to z języka angielskiego skrót od pełnej nazwy Physical Security Information Management. Jest to informatyczne narzędzie, które pozwala na zbiorcze zarządzanie wszystkimi systemami obiektu czy kompleksu obiektów. Jest to bardzo elastyczne narzędzie, który tworzy jeden wspólny interfejs i współpracuje z istniejącymi, różnymi rozwiązaniami systemowymi w budynku, nawet z tymi starszymi technologicznie. Nie wymaga więc modyfikacji i zmian czy instalacji nowych systemów dla skutecznej integracji. Jest to znacząca oszczędność w zarządzaniu.
Jaki zakres systemów zabezpieczeń integruje?
PSIM + to pełna integracja informacji płynących z różnych źródeł. Skuteczne zarządzanie obiektem to nie tylko bowiem popularne kamery i systemy monitoringu, ale także inne systemy nadzorujące, jak np.: kompleksowa automatyka budynku, systemy sieci komputerowej, liczniki, czytniki kontroli dostępu, systemy ppoż i wszelkie czujniki w budynku np.: temperatury, wilgoci, dymu itp.
- PSIM plus oprogramowanie oraz system integrujący Winguard Express
- PSIM plus oprogramowanie oraz system integrujący Winguard Basic
Szerokie zastosowanie
Platforma informatyczna korelująca informacje płynące z obiektu czy z kompleksu, kontrolująca stan obiektu w czasie rzeczywistym, a także pozwalająca na analizę, działanie i decyzyjność – to skuteczne narzędzie dla wielu firm, korporacji, zakładów, fabryk, dworców, lotnisk, szpitali, szkół, centrów handlowych, instytucji usług finansowych itp.
Narzędzie analizy i efektywne wykorzystanie zbioru danych
PSIM to oprogramowanie, które nie tylko identyfikuje zdarzenia bieżące, ale pozwala na ich uwzględnienie czy wyciągnięcie wniosków na przyszłość. Umożliwia opracowanie różnego typu scenariuszy, schematów, algorytmów, okólników w zakresie postępowania dla bezpieczeństwa i skutecznego prowadzenia działalności. Umożliwia zdalne odczyty z systemów, liczników, czujników, zachowanie ciągłości produkcji, ochronę mienia i ludzi, a także minimalizowanie ryzyk awarii i innych zdarzeń nadzwyczajnych.
Zobacz również: