Kamery CCTV przemysłowe zewnętrzne i ich kluczowe znaczenie w monitoringu
Kamery cctv przemysłowe zewnętrzne to inwestycja w bezpieczeństwo obiektów komercyjnych, publicznych czy prywatnych. Coraz częściej właściciele czy zarządcy decydują się na monitoring z użyciem kamer cctv przemysłowych zewnętrznych. Posiadanie kamer cctv zewnętrznych może zapobiegać m.in. napadom i aktom wandalizmu, albo pozwala na sprawną i skuteczną identyfikację osób uczestniczących w akcie, celem pociągnięcia do odpowiedzialności materialnej i karnej. Przemysłowe kamery zewnętrzne cctv to także inwestycja w bezpieczeństwo życia i zdrowia, pozwala dostrzec wszelkie niepokojące sygnały z obserwowanej strefy.
Obecnie kamery cctc przemysłowe zewnętrzne stały się standardowym wyposażeniem korporacji, biurowców, urzędów, galerii handlowych, obiektów kulturalnych, a także obiektów użytku publicznego typu: parkingi, ulice, skrzyżowania, place zabaw itp. Kamery cctv przemysłowe zewnętrzne dotyczą także: posesji prywatnych, spółdzielni, wspólnot mieszkaniowych, placów budowy, terenów developerskich itp. Za pomocą kamer cctv przemysłowych zewnętrznych możemy także zadbać o park maszyn i urządzeń, flotę samochodową oraz produkty i surowce składowane np.: w halach przemysłowych.
Kamery CCTV przemysłowe zewnętrzne – najważniejsze parametry techniczne, które warto przeanalizować przed wyborem
Przy wyborze zewnętrznych kamer cctv przemysłowych warto kierować się m.in. analizą następujących parametrów:
- obudowa kamery cctv przemysłowej zewnętrznej – wytrzymałość, szczelność, solidność. Z uwagi na działalność kamery w otwartej przestrzeni powinna być odporna na warunki pogodowe i inne zewnętrzne zanieczyszczenia (odpowiednia klasa szczelności IP);
- rodzaj i jakość przetwornika;
- obiektyw, ogniskowa obiektu i kąt widzenia;
- piksele, rozdzielczość i wielkość obrazu;
- czułość, czyli zdolność widzenia przy słabym oświetleniu;
- szeroki zakres dynamiki (WDI) - funkcja eliminacji prześwietleń/naświetleń;
- cyfrowy stabilizator obrazu, funkcja usuwania migotania – niwelacja drgań, wibracji itp.;
- wbudowany oświetlacz podczerwieni w warunkach nocnych i inne.
Wszystko to rzutuje przede wszystkim na jakość obrazu oraz zdolność rozpoznania drobnych szczegółów na zarejestrowanym obrazie.
Zobacz również: