Zintegrowany system analizy i reakcji na zdarzenia w czasach pandemii

Kamery termowizyjne, których instalacja wymagana jest w miejscach gdzie występują duże skupiska ludzi, to tylko element rozwiązania koniecznego do tego, żeby skutecznie przeciwdziałać zagrożeniu rozprzestrzeniania się coronawirusa.

Przedstawiamy kompleksowe rozwiązanie, które ma na celu nie tylko wykrycie chorej osoby przy wejściu do budynku, ale umożliwia również wprowadzenie i zarządzanie określonymi procedurami mającymi na celu zapewnienie bezpieczeństwa począwszy od wykrycia chorej osoby, poprzez poinformowanie jej o obowiązujących procedurach, odseparowanie od pozostałych osób i bezpiecznie przekierowanie w wyznaczone miejsce.

Kamery termowizyjne

Rozwiązanie, w zależności od potrzeb użytkownika, może być stosowane zarówno w mniejszych obiektach, jak również tych, które charakteryzują się przepływem dużej ilości osób:

  • Opgal ThermAPP  - mobilny, niezależny zestaw „stand alone” stosowany w mniejszych systemach autonomicznych – wejścia do biurowców, szpitali, budynków – nie wymaga wsparcia oraz integracji z innymi systemami
  • TKH Fusion - produkt zaawansowany, przeznaczony do średnich i dużych systemów z dużymi potokami ludzkimi. Umożliwia pomiar do 16 osób jednocześnie. Idealnie nadaje się do stosowania w takich miejscach, jak:  centra handlowe, hotele, urzędy, lotniska, zakłady przemysłowe, szpitale, itp.
  •  




    Zalety rozwiązania:

  • 2 rodzaje kamer termowizyjnych: dzienna i nocna;
  • Rozpoznanie twarzy, sylwetki do 16 osób jednocześnie - przypisanie temperatury do sylwetki osoby w obrazie termowizyjnym i wizyjnym;
  • Przekazywanie obrazu video i zdarzeń bezpośrednio do system VMS np VDG Sense oraz do oprogramowania klasy PSIM WinGuard;
  • Moduł „black body” do automatycznej kalibracji temperatur (temperatura wzorcowa, referencyjna);
  • Szeroki zakres temp pracy - 30 °C do +60 °C i szczelność IP66;
  • Pomiar temperatury z odległości 3-5 metrów;.
  • Duża czułość i precyzja termiczna: 0.3 °C;
  • Bardzo szybki czas pomiaru: <30 ms;
  • Możliwość montażu ściennego;
  • Możliwość montażu w miejscu istniejącej kamer (posiada moduł wizyjny);
  •  

    Zarzadząnie wykrytą informacją

    Z punktu widzenia zarządcy infrastruktury ważne jest, aby w szybki sposób oraz zgodnie z wdrożonymi procedurami bezpieczeństwa działać w momencie identyfikacji zagrożenia. Jednym z takich zagrożeń może być właśnie wykrycie na wejściu osoby z podwyższoną temperaturą.

    Co zrobić jak taki sygnał się pojawi? Jakie działania należy podjąć?

    Poszczególne kroki opisują procedury bezpieczeństwa. Ale aby szybko je przeprowadzić, niezbędne jest narządzie, które zbierze sygnały z wielu systemów i w skoordynowany sposób pozwoli na przejście przez daną procedurę, dając operatorowi zarządzającemu bezpieczeństwem dostęp do danych niezbędnych do podejmowania kluczowych decyzji. Takie możliwości zapewnia platforma PSIM.



     

    Bezpieczna komunikacja na wejściach do budynków i pomieszczeń

    W sytuacji, kiedy zostanie wykryta osoba o podwyższonej temperaturze, należy w bezpieczny sposób nadać komunikat, który powstrzyma ją przed dalszym przemieszczaniem się. Niezbędnym elementem do wykonania tego zadania jest system komunikacji Commend, stosowany w obiektach użyteczności publicznej, czy zakładach przemysłowych ze względy nie tylko na spełniające normy, ale również na wyjątkowy design oraz możliwość bezpiecznej dezynfekcji nie wpływającej na działanie urządzenia. Rozwiązania, jakie posiadamy w ofercie spełniają najwyższe standardy i umożliwiają ich dezynfekcję określonymi środkami chemicznymi. Ponadto posiadają ATEST PZH. 

     

    Blokowanie przejść ze względu na zagrożenie

    Kamera TKH Fusion wykrywa osobę  z podwyższoną temperatura, przekazuje informację do systemu SKD iProtect, który blokuje dalsze przejście osobie. W tym samym czasie interkom lub głośnik IP przy przejściu odtwarza automatycznie komunikat głosowy do tej osoby o podjętych działaniach, z prośbą o zachowanie spokoju. Informacja jest wysyłana do operatora systemu  i odpowiednich służ (BHP, pielęgniarka zakładowa itp.), które otrzymują informacje o zdarzeniu na mapie PSIM WinGuard i widok z kamery na VDG Sense, aby sprawdzić stan zatrzymanej osoby.

    W bezpieczny sposób, bezkontaktowo osoba ta przeprowadzi wywiad zatrzymanym i przekaże wytyczne odnośnie dalszych postępowań.

     

     

    INNE FUNKCJE REALIZOWANE PRZEZ NASZE SYSTEMY

     

    Liczenie osób – gromadzenie się skupisk ludzi – systemy monitoringu wizyjnego z inteligentną analizą obrazu wspierają operatora w nadzorowaniu miejsc publicznych. W związku z wymaganiami GIS oraz zaleceniami Rządu należy weryfikować i liczyć osoby znajdujące się w budynkach lub wchodzące do galerii handlowych, sklepów, kościołów i innych miejsc użyteczności publicznej. Z pomocą przychodzą algorytmy analizy obrazu.  C&C Partners od lat dostarcza i wdraża systemy wyposażone w analizę obrazu VDG SENSE. Nasze rozwiązania spełniają wiele standardów i wymagań rynkowych, jak chociażby instrukcję IPI-4 PKP PLK dla systemów analizy na peronach. Z powodzeniem stosowane są na lotniskach, dworcach, parkingach, w monitoringu miejskim czy różnego rodzaju budynkach.

    Bezpieczna, kasowa obsługa klienta – aby zapewnić bezpieczeństwo osób obsługujących klientów, zabezpiecza się ich szybami lub plexi. Z kolei kluczowe jest porozumiewania się obu osób pomimo barier znajdujących się pomiędzy nimi. Tu z pomocą przychodzi rozwiązanie interkomu kasowego Commend. Wygodna komunikacja bez konieczności użycia rąk z możliwością podłączenia wzmacniacza z pętlą indukcyjną dla aparatów osób niedosłyszących..

     

    Bezdotykowe systemy wejścia na obiekty – zapewnienie bezpiecznego i nadzorowanego wejścia do obiektów wydaje się kluczowe w dobie zagrożenia epidemicznego. Ponadto należy zapewniać możliwość jak najmniej kontaktowego wejścia, czyli minimalizację kontaktu np. z powierzchniami klamek. Kontrola dostępu wydaje się właściwym sposobem na zabezpieczenie pomieszczeń i budynków oraz weryfikację osób wchodzących, ale wymaga konieczności ingerencji w budynek (bruzdowanie ścian, wymiana drzwi lub montowanie nieestetycznych elementów zabezpieczających na drzwiach). Z pomocą przychodzą rozwiązania SmartIntego, czyli kontrola dostępu przez zarzadzanie wkładką. Ich instalacja nie wymaga bruzdowania ścian ani montowania elementów trzymających na drzwiach. Wystarczy wymienić wkładkę lub szyld i można zabezpieczyć szybko drzwi.

    Zarządzanie dostępem do infrastruktury rozproszonej – zdalne zamykanie i otwieranie obiektów – zmniejszona ilość pracowników obsługi, kilka lub kilkanaście obiektów do zamknięcia i otwarcia o określonej porze to problemy z którymi spotykają się dzisiaj zarządcy infrastruktury. Oczywiście istnieje rozwiązanie tego zagadnienia. To integracja systemów bezpieczeństwa i zdalne zarzadzanie nimi. Połączenie funkcji systemu monitoringu wizyjnego  z kontrolą dostępu, interkomami oraz systemem komunikacji daje możliwość zarzadzania wieloma obiektami bez konieczności pojawiania się na obiekcie. Pozwala jednej osobie zarządzać tym co dzieje się na obiektach a w sytuacjach nagłych wzywać odpowiednie służby.